Nadchodzące konferencje:
BF_grafika na www

Backup Friday!: podsumowanie

Jak chronić firmowe dane? Jak zabezpieczyć się przed ich utratą? Co zrobić, aby szybko odtworzyć utracone pliki po awarii? Właśnie w tym celu, wspólnie z firmą Veracomp S.A. zaprosiliśmy Państwa na Live Show z cyklu ITewolucja: Backup Friday! Tym razem spotkaliśmy się 15 września w Muzeum Śląskim Katowicach.

Awaria, utrata danych? Co dalej?

Państwa udział i zainteresowanie był dowodem na to, że zaprezentowana tematyka rodzi wiele pytań, ale też i konkretne zalecenia. Pomijając takie zasady jak: twórz kopię bezpieczeństwa, korzystaj z dobrego oprogramowania, bądź sprzętu backupowego – warto skupić się także na tym, jak zabezpieczyć serwer backupu. W trakcie spotkania skupiliśmy się na rozwiązaniach czołowych producentów w zakresie backupu, takich jak: Veeam, ArcServe i Veritas. Czas na krótkie podsumowanie:

  • Firma Veeam kładzie nacisk na backup środowisk wirtualnych wraz z usługą chmurową, a w ostatnich latach poszerzyła spektrum zainteresowań o rozwiązania dla urządzeń fizycznych. Wykorzystując scentralizowany interfejs webowy Veeam Backup Enterprise Manager, można błyskawicznie i niezawodnie przywracać poszczególne pliki, całe maszyny wirtualne, a nawet niektóre elementy aplikacji, mając pewność odzyskania praktycznie w każdym scenariuszu – pamiętając przy tym o spełnieniu wymagań, jakie niesie RODO/GDPR.
  • Rozwiązania firmy ArcServe w ciągu kilku ostatnich lat bardzo wyewoluowały, zarówno dla urządzeń fizycznych, jak i wirtualnych. Państwa uwagę skupiliśmy na zaletach urządzenia Arcserve UDP Appliance, które łącząc funkcje oprogramowania i sprzętu, umożliwia backup, replikację, globalną deduplikację oraz zapewnia wysoką dostępność systemów i danych.
  • Veritas Backup Exec to jedno zintegrowane rozwiązanie, które chroni środowiska wirtualne i fizyczne, wirtualnych upraszcza tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych po awarii, a także pozwala odzyskiwać dane lub systemy w dowolnej skali – od pojedynczych elementów po całe serwery. Jego zaletą jest intuicyjny interfejs oprogramowania, który pozwala na szybkie wdrożenie rozwiązania, a także na szybkie przywrócenie danych po ich ewentualnej utracie.

Działaj rozsądnie i wybierz rozwiązanie backupowe

Decydujący wpływ na wybór konkretnego rozwiązania backupowego, ma dopasowane funkcjonalności pod potrzeby i środowisko w danej firmie, ale także nie bez znaczenia jest tu cena rozwiązania, która musi być konkurencyjna w stosunku do innych dostępnych na rynku. Za wyborem przemawia także wiedza o produkcie – tu dużą rolę pełni integrator, obsługujący firmę w danym zagadnieniu, od którego kompetencji zależy poziom znajomości rozwiązania do backupu.

ITewolucja w bezpieczeństwie danych

Mamy nadzieję, że będą Państwo mile wspominać to wydarzenie, a wiedza i doświadczenia zdobyte w czasie konferencji okażą się cenne, pożyteczne oraz inspirujące. Państwa pozytywne opinie podkreślały praktyczne podejście do prezentowanych zagadnień, wysoki poziom merytoryczny wystąpień oraz kompetencje naszych prelegentów. Za wszystkie uwagi serdecznie dziękujemy – pozwalają nam kształtować tematykę i charakter spotkań zgodnie z Państwa aktualnymi oczekiwaniami i potrzebami w zakresie IT.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Newsletter

własna lista mailingowa obsługiwana jest przez FreshMail