Nadchodzące konferencje:
CISCO ASA FTD_podsumowanie 30.05.2017

Security in Action – CISCO ASA FTD: podsumowanie

Kolejne warsztaty z cyklu Security in Action już za nami – serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział. Państwa pozytywne opinie na temat warsztatów, wskazywały głównie na praktyczne podejście, możliwość testowania urządzeń, cykliczność sesji pozwalająca kontynuować tematykę i poruszać nowe zagadnienia.

Ochrona sieci firmowej i użytkowników mobilnych

W przygotowanym na potrzeby szkolenia laboratorium, odbyła się demonstracja live nowej serii urządzeń Cisco FirePower Thread Defence z funkcją ochrony antymalware, opartej o usługę Advanced Malware Protection – dostępna na urządzeniach CISCO FTD, a także, jako samodzielne rozwiązanie do ochrony końcówek klienckich. Rozwiązanie to zapewnia ochronę centralnego styku z siecią Internet w przedsiębiorstwie o pozwala zabezpieczyć się przed najczęstszymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu, takimi jak malware, ransomware (szyfrowanie zasobów firmowych do czasu dokonania płatności), phishing (podszywanie się pod inną osobę/instytucję w celu wyłudzenia wrażliwych danych). Ponieważ większość ataków jest skierowana na urządzenia końcowe, jak komputery stacjonarne czy urządzenia mobilne (smartfony, tablety), w sieci biurowej jak i poza nią, krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa sieci ma możliwość monitorowania wszystkich portów i protokołów. Aby uzupełnić ochronę użytkowników mobilnych, którzy korzystają z sieci Internet poza firmą konieczne jest wykorzystanie dodatkowego rozwiązania AMP for Endpoint, aby stacje końcowe były chronione w taki sam sposób jakby znajdowały się w sieci firmowej.

Usługa chmurowa zabezpieczająca przed najczęstszymi zagrożeniami z Internetu

Jako dopełnienie rozwiązania AMP, zaprezentowane zostało działanie rozwiązania CISCO Umbrella (OpenDNS). Usługa ta chroni sieć firmową i użytkowników mobilnych przed rozwiązywaniem nazw DNS-owych (URL) do stron potencjalnie niebezpiecznych i wykorzystywanych przez malware. Użytkownik informowany jest o niebezpiecznych stronach poprzez specjalny ekran powitalny w przeglądarce Internetowej. Ta część prezentacji była przeprowadzona za pomocą aplikacji wideokonferencyjnej CISCO Spark. Połączyliśmy się z CISCO Polska w Warszawie i testowaliśmy „na żywo” możliwości, jakie daje to narzędzie. Prezentacje poprowadziła inżynier CISCO Polska Katarzyna Juś.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne warsztaty, o których będziemy na bieżąco informować na www.itewolucja.pl!

Newsletter

własna lista mailingowa obsługiwana jest przez FreshMail