Nadchodzące konferencje:
sansec_www_Podsumowanie Azure AGH_grafika

Warsztaty Microsoft Azure na AGH : podsumowanie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów nt. Wprowadzenie do Microsoft Azure, które odbyły się na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Prelekcje oraz część praktyczną poprowadzili nasi przedstawiciele – Marin Chrzęst, Microsoft Cloud Solutions Engineer i Łukasz Kaźmierczak, Microsoft Engineer Team Leader, którzy zaprezentowali modele rozwiązań chmurowych, takich jak Azure i Office 365, a następnie pokazali, jak zarządzać i wdrożyć omówione usługi online w swojej organizacji.

Dzień 1: Dlaczego Azure, a nie inne rozwiązania chmurowe?

Warsztaty rozpoczęliśmy od wyjaśnienia czym jest Microsoft Azure, łączący usługę IaaS (infrastruktura jako usługa) i PaaS (platforma jako usługa). Zademonstrowaliśmy jak przy wykorzystaniu jednej platformy usług w chmurze, można uruchomić, zarządzać i monitorować maszyny wirtualne, bazy danych SQL i różne aplikacje, tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane po awarii, czyli jednym słowem – korzystać z nowoczesnego środowiska pracy. Nie zabrakło także dyskusji wokół takich zagadnień jak IoT, Machine Learning, Cognitive Services oraz Big Data, w kontekście możliwości jakie daje zastosowanie Microsoft Azure w organizacji.

Dzień 2: Office 365 – jedna usługa, wiele możliwości

Solidna dawka wiedzy z zakresu administracji i wykorzystania w organizacji usługi Office 365. Nasi prelegenci pokazali najważniejsze funkcjonalności możliwości usług serwerowych Exchange Online (poczta biznesowa), SharePoint Online (współdzielenie plików) oraz Skype for Business (komunikacja).

Dzień 3: Nowoczesne środowisko pracy

Czas na weryfikację teorii w praktyce, czyli przetestowanie jak faktycznie działa platforma Azure. W trakcie zajęć, uczestnicy tworzyli maszyny wirtualne z wykorzystaniem portalu i Azure CLI, a następnie wyłączali wcześniej utworzone maszyny (z tego samego poziomu, z którego je utworzyli). Korzystali z możliwości jakie daje zabezpieczenie Web Apps za pomocą Azure Active Directory. W ramach ćwiczeń, tworzyli nową bazę danych, do której logowali się z poziomu Visual Studio, a następnie testowali włączanie georeplikacji. Wszystko po to by, poznać zaawansowane możliwości i zintegrowane narzędzia platformy Azure, zapewniające bezpieczeństwo danych przetwarzanych w chmurze.

Serdecznie Państwu dziękujemy i zapraszamy na kolejną ITewolucję!

Newsletter

własna lista mailingowa obsługiwana jest przez FreshMail